Університет: Університет Коменського в Братиславі
Факультет: соціальних та економічних наук
Спеціальність: Прикладна економіка
ПРОФІЛЬ ВИПУСКНИКА бакалаврату
Випускник бакалаврату отримає знання в області
- мікроекономічної теорії та макроекономічної теорії на основі математичних моделей економічних процесів,
- дослідження операцій (лінійне програмування, нелінійне програмування, динамічне програмування, аналіз «витрати-випуск», мережевий аналіз),
- статистики,
- економетрики,
- міжнародної торгівлі та економічної політики
- фінансових ринків, корпоративних фінансів, підприємництва, теорії ігор, політології чи програмування.
Навчання також включає використання програмних продуктів з галузі статистики, економетрики та оптимізації, таких як: Matlab, Eviews або Frontline у MSExcel, а також тема студентського стажування, в рамках якої студенти можуть перевірити свої знання та набути практичних навичок в організаціях-партнерах. Структура програми бакалаврату з прикладної економіки розроблена таким чином, щоб студенти могли коригувати свій навчальний план під час навчання за допомогою обов’язкових та факультативних предметів, щоб спеціалізуватися або в галузі макроекономічного та мікроекономічного моделювання, статистики та економетрики, або оптимізації та фінансового інжинірингу.
Ці знання дозволять йому грамотно збирати та обробляти з використанням інформаційних технологій дані про діяльність економічних організацій на корпоративному рівні та в державному управлінні. На цій основі він здатний оптимізувати діяльність економічних організацій та прогнозувати розвиток економічних змінних, що впливають на їхню діяльність. Це сприятиме управлінню процесами прийняття рішень в економічних організаціях на корпоративному рівні та державному управлінні. Крім того, студент отримає знання щодо моделювання економічних процесів на національному та галузевому рівнях.
У викладанні систематично приділяється увага економічної інтерпретації математичних моделей та взаємозв’язків між окремими моделями. Обов’язковою умовою навчання є знання англійської. Завдяки цьому випускник здатний вести професійну комунікацію англійською мовою, подавати результати своєї роботи навіть тим, хто не має знань у галузі математичного моделювання, навчати колег своєї роботи, а також поглиблювати свої професійні знання шляхом самостійного навчання.
Працевлаштування випускників бакалаврату:
- Спеціаліст проекту (менеджер проекту)
- Фахівець з контролю
- Аналітики з управління та організації праці
- Фахівець з оптимізації процесів
- Аналітик даних
- Фахівець з портфелю пенсійного фонду
- Фахівець з портфелів пайових інвестиційних фондів
- Економічний аналітик, прогнозист
- Фахівці з економіки
ПРОФІЛЬ ВИПУСКНИКА магістратури
Випускник магістратури отримає знання в області
- мікроекономічної теорії та макроекономічної теорії на основі математичних моделей економічних процесів,
- оптимізації дослідження операцій,
- економетрики,
- математичного моделювання соціально-економічних процесів,
- моделювання банківських операцій,
- міжнародної економіки,
- актуарної математики та статистики.
- грошово-кредитної політики, теорії ігор та платіжних систем.
Навчання також включає використання програмних продуктів з галузі статистики, економетрики та оптимізації (таких як системи Matlab, EViews та Frontline), а також студентське стажування, в ході якого студенти можуть перевірити свої знання та набути практичних навичок в організаціях-партнерах. Структура магістерської програми з прикладної економіки розроблена таким чином, щоб студенти могли коригувати свій навчальний план у ході навчання за допомогою обов’язкових факультативних курсів, щоб спеціалізуватися або в галузі макроекономічного та мікроекономічного моделювання, статистики та економетрики, або оптимізації та фінансів.
Ці знання дозволять йому виявляти та аналізувати соціально-економічні проблеми, будувати їх економіко-математичні моделі та знаходити відповідні методи вирішення проблем. При цьому він/вона зможе використовувати відповідне програмне забезпечення та перевірити прогностичну здатність моделей, що використовуються. Вони також зможуть використати статистичні методи аналізу даних, розуміти статистичні дані та методи їх оцінки. Отримані знання він може використовувати під час прийняття інвестиційних рішень та у сфері страхування. Він/вона зможе аналітично оцінювати проблеми, що виникають у сучасному інформаційному середовищі, в управлінні виробничими та невиробничими підприємствами, у банках, у страховій галузі, на фондових біржах. Завдяки цьому він зможе впроваджувати результати кількісних методів управління як виробничими, так і невиробничими підприємствами, комерційними та некомерційними організаціями. Тому він/вона також матиме кваліфікацію для роботи на керівній посаді у центральних органах управління.
У викладанні систематично приділяється увага економічної інтерпретації математичних моделей та взаємозв’язків між окремими моделями. Обов’язковою умовою навчання є знання англійської. Таким чином, випускник здатний вести професійну комунікацію англійською мовою, бути в курсі останніх досягнень у науковій сфері та брати участь у роботі вищого керівництва.
Працевлаштування випускників магістратури:
- Менеджер з інвестицій
- Спеціаліст проекту (менеджер проекту)
- Спеціаліст з оптимізації та раціоналізації праці (стандартизатор)
- Фахівець з контролю
- Аналітики з управління та організації праці
- Фахівець з оптимізації процесів
- Аналітик даних
- Фінансові аналітики та фахівці у галузі фінансів, страхування та інших фінансових послуг
- Фахівець з портфелю пенсійного фонду
- Фахівець з портфелів пайових інвестиційних фондів
- Економічний аналітик, прогнозист
- Фахівці з економіки
- Спеціаліст у галузі народного господарства
- Аналітик ринку праці та соціального стану населення в державному управлінні
Статистика випускника магістратури цієї спеціальності
Інформація є актуальною на 2020 – 2021 р.
- Середня заробітна плата до вирахування податків: 1222 євро
- Відсоток безробітних: 6%
- Необхідний час випускнику для пошуку постійної роботи: 7 днів