ВІДКРИЛИ НАБІР НА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ 2024
Litera Logo
Навчання в Словаччині, працюємо з 2002 року
Навчання в Словаччині

3 способи отримати стипендію в Словаччині

Навчання в Словаччині / Блог о Словакии / Освіта у Словаччині / 3 способи отримати стипендію в Словаччині
Категорії блогу: Без рубрикиВідео та вебінариЖиття у СловаччиніОсвіта у СловаччиніУніверситети Словаччини
3 способи отримати стипендію в Словаччині

Студенти університету мають право на отримання наступних видів стипендій:

  • соціальна стипендія виділяється державою,
  • мотиваційна стипендія виділяється державою,
  • спеціальна стипендія виділяється із власних коштів університету

Соціальна стипендія у Словаччині

Соціальна стипендія призначається студентам державних університетів, які навчаються на денній формі навчання на бакалавраті, магістратурі чи докторантурі, а також на програмах нерозривного навчання (наприклад, загальна медицина).

Як подати заяву на отримання стипендії

Заяву слід подати безпосередньо на факультет навчання. Кожен університет може використати свою форму заяви на отримання стипендії. Якщо студент навчається одразу у двох вузах або на двох факультетах, заяву на здобуття стипендії можна подати лише один раз.

Бланк заяви на отримання стипендії

Подати заяву на здобуття соціальної стипендії можна у будь-який місяць. Рішення про призначення стипендії видає університет протягом 30 днів, в деяких випадках цей термін може бути продовжений. Поряд із заявою заявник повинен додати довідки про доходи батьків.

Розмір соціальної стипендії

Розмір соціальної стипендії може становити від 10 до 280 євро на місяць. Точніше сума залежить від доходу опікунів/батьків. Отримати більш точну інформацію можна в університеті/на факультеті. На розмір соціальної стипендії впливає також віддаленість від місця постійного проживання студента (понад 30 км)


Можливо вас зацікавить: Стипендії для іноземних студентів у Словаччині


Мотиваційна стипендія у Словаччині

Стипендії у Словаччині

Підставою для здобуття стипендії є успішність студента на попередньому рівні навчання. Середній розмір мотиваційної стипендії коливається від 310 до 1500 євро. Точний розмір визначає факультет залежно від успішності студента.

Окрім успішного навчання основою для отримання мотиваційної стипендії можуть стати здобутки у галузі спорту, мистецтва чи інших напрямках, за якими студент може захищати честь університету.

Спеціальна стипендія

Словаччина стипендії

Спеціальну стипендію призначає декан факультету, наприклад, у разі успішності у певному прикметі, так, Словацький технічний університет призначає стипендію студентам з особливо хорошими знаннями математики. Інформацію про точну суму та умови отримання спеціальної стипендії можна отримати у деканаті факультету.