- Університет: Університет Олександра Дубчека в Тренчині
- Факультет: Факультет спеціальної техніки
- Спеціальність: Сервіс та обслуговування автомобілів
Мета навчання
Основною метою навчальної програми є отримання студентами комплексу загальних суспільно-наукових та технічних знань, необхідних для вирішення конструкторських та технологічних завдань із використанням систем автоматизованого проектування, а також завдань у галузі діагностики автомобілів, якості, автоматизації, логістики, реновації та комплексних технічних рішень для автомобілів. Отриманий набір знань та навичок студент зрештою використовує для самостійної творчої діяльності, наприклад, при вирішенні бакалаврської дисертації.
- Рівень знань забезпечується загальноосвітніми базовими предметами навчальної програми, такими як математика, фізика, конструктивна геометрія, будівництво, матеріалознавство, основи механіки твердого тіла, що деформується, рідини і газу або основи електротехніки та електроніки.
- Застосування цих знань та їх розуміння (конкретне перенесення) в основному містяться в таких профільних предметах, як деталі та механізми машин, безпека автомобілів, технології, автодіагностика, прикладна мехатроніка, технічне обслуговування та комплексний догляд.
- Переносімі компетенції забезпечуються за допомогою предметів з вивчення іноземних мов, математичних чи комп’ютерних навичок, а також навичок командної роботи, прийняття рішень, презентаційних навичок за допомогою предметів, спрямованих на розробку проектної документації, презентацію або, у разі деяких факультативних предметів, підприємництва чи екологічного мислення.
Профіль випускника
- Випускник освоює обчислювальні процедури в галузі математики, фізики та механіки твердого тіла, що деформується.
- Він також має знання в галузі проектування автомобілів, автодіагностики, теорії надійності, технічної діагностики, а також систем управління технічними та організаційними процесами.
- Він може проектувати прості конструктивні елементи з використанням сучасного комп’ютерного програмного забезпечення.
- Розуміє принципи базової структури металевих матеріалів та сплавів та взаємозв’язок між їхніми властивостями.
- Він/вона знає основні процедури термічної обробки та обробки поверхні металевих матеріалів.
- Він має знання в галузі пластмас і композитів, що використовуються в автомобільній промисловості, включаючи тестування їх властивостей.
- Має знання в галузі електротехніки та електроніки.
- Він має огляд технологій виробництва та ремонту в автомобільній промисловості та аерокосмічній метрології.
- Він може оцінити технічний стан автомобілів, у тому числі прогнозувати несправності та застосовувати принципи комплексного догляду.
- Він/вона може оцінювати та керувати процесами обслуговування та ремонту автомобілів, пропонувати технічні та організаційні зміни, визначати технологію та обсяг поточного обслуговування, реконструкції та ремонту. Вміння вибирати відповідний метод вимірювання та оцінки якості продукції та пов’язаних з нею властивостей матеріалів.
- Застосовує принципи основних методів проектування деталей, вирішує конструкторські завдання, освоює процедури обробки технічної документації з використанням обчислювальної техніки та систем автоматизованого проектування.
- Визначає взаємодію компонентів машини та застосовує обчислювальні процедури до конкретних проблем та завдань в автомобільній промисловості.
- Випускник оцінює проектування, розробку, впровадження, використання та завершення життєвого циклу автомобілів та їх компонентів.
- Він/вона може проектувати відповідні технології та матеріали для ремонту та відновлення автомобільних компонентів на основі зазначених вимог та функцій компонента. Оцінювати якість продукції та виконувати метрологічні завдання у процесах виробництва та догляду.
- Він здатний забезпечити ефективну роботу вимірювальних, діагностичних та випробувальних систем, необхідних для аналізу процесів перевірки технічних систем автомобіля. Аналізуються можливості економічних та технічних рішень функціональних вузлів автомобілів.
- Створює та аналізує креслярську документацію, технічні звіти та процедури, у тому числі іноземною мовою.
Потенціал навчальної програми з точки зору працевлаштування випускників
Випускники спеціальності «Обслуговування та ремонт автомобілів» можуть успішно реалізувати себе як фахівці в різних галузях у галузі прикладної мехатроніки, автоматизації систем управління, якості, логістики, технічного обслуговування та комплексного обслуговування автомобільного виробництва.
Випускник знайде роботу як менеджер з технічного обслуговування, ремонту та обслуговування автомобілів, а також у всіх транспортних компаніях та організаціях, що використовують автомобільну техніку. Він готовий працювати у сфері послуг та торгівлі автомобілями, запасними частинами, експлуатаційними матеріалами та товарами, а також може здійснювати діяльність як незалежний підприємець у сфері обслуговування, ремонту та продажу автомобілів.
Всебічні знання випускника дозволяють перейти на другий рівень інженерної освіти.
- Рівень працевлаштування випускників навчальної програми за 2021 рік становив 100%
- Рівень працевлаштування випускників навчальної програми за 2022 рік становив 100%
Статистика випускника магістратури цього факультету
Інформація є актуальною на 2019 – 2020 р.
- Середня заробітна плата до вирахування податків: 1277 євро
- Необхідний час випускнику для пошуку постійної роботи: 15 днів