- Університет: Університет Олександра Дубчека в Тренчині
- Факультет: Факультет спеціальної техніки
- Спеціальність: Спеціальна інженерна техніка
Мета навчання
Основною метою освітньої програми є забезпечення підготовки фахівців з академічно орієнтованої навчальної програми для практичного машинобудування, яка забезпечується комплексом загальнопрофесійних і технічних знань, необхідних для вирішення більш складних проблемних завдань і модельних ситуацій і, в кінцевому підсумку, для самостійної творчої діяльності, як .
Ступінь бакалавра розроблена таким чином, щоб випускники отримували загальне професійне та технічне уявлення, яке застосовується не тільки для практики, а й для наступного рівня навчання, що висуває вищі вимоги до розуміння та застосування предметів. Тому ще однією метою навчальної програми є особистісний розвиток студента, здатного до самоосвіти та продовження своєї інженерної освіти.
Застосування цих знань та їх розуміння (конкретне перенесення) в основному містяться у профільних предметах, таких як деталі машин та механізмів, основні види технологій машинобудування, а також предметах, таких як спеціальне обладнання, мобільна техніка або предмети, необхідні для аналізу відмов матеріалів та відповідних необхідних методів візуалізації. Специфічні компетенції закладено у тематиці бакалаврських проектів та бакалаврських дисертацій. Компетенції, що переносяться, забезпечуються через предмети з вивчення іноземних мов, математичні або комп’ютерні навички, а також навички командної роботи, прийняття рішень, презентаційні навички через предмети, спрямовані на розробку проектної документації, презентацію або, у разі вибору деяких предметів на вибір, підприємництво або екологічне мислення.
Профіль випускника
- Випускники освоюють передові обчислювальні процедури в галузі математики, фізики та механіки твердого тіла.
- Розуміє принципи базової структури металевих та неметалічних матеріалів та їх зв’язок із властивостями матеріалів.
- Знає основні процедури термічної обробки, обробки поверхні матеріалів та технології їх виробництва.
- Має знання в галузі інженерної метрології та володіє основними принципами електротехніки.
- Випускник може класифікувати окремі системи зброї та розуміти їх конструкцію та функції.
- Уміє описувати технології та обладнання, що використовуються в оборонній промисловості.
- Він отримає базові знання про боєприпаси та вибухові речовини.
- Застосовує принципи основних методів проектування деталей та вищих конструктивних вузлів, вирішує конструкторські завдання, освоює прийоми обробки технічної документації з використанням обчислювальної техніки та систем автоматизованого проектування.
- Визначає взаємодію компонентів машин та застосовує обчислювальні процедури до конкретних проблем та завдань у галузі машинобудування.
- Він/вона може вибрати відповідний метод вимірювання та оцінки якості продукції та пов’язаних з нею властивостей матеріалів. Він може оцінити технічний стан систем озброєння та застосовувати принципи комплексного обслуговування.
- Випускник оцінює проектування, розробку, впровадження, використання та завершення життєвого циклу спеціального обладнання.
- Він/вона може спроектувати відповідний матеріал та технологію його виробництва для його обробки на основі зазначених вимог та функції компонента.
- Він/вона може оцінювати якість продукції та виконувати метрологічні завдання у процесі виробництва та обслуговування спеціального обладнання.
- Аналізує можливості економічних та технічних рішень функціональних вузлів спеціальної техніки.
- Створює та аналізує креслярську документацію, технічні звіти та процедури, у тому числі іноземною мовою.
- Випускник здатний удосконалювати та поглиблювати свої професійні знання та навички, аналізуючи технологічні розробки в машинобудівній галузі.
Профіль випускника магістратури
- Випускник володіє професійними знаннями в галузі прогресивних конструкційних матеріалів та оцінки їх властивостей у конкретних умовах, конструкційних процесів та інноваційних технологій.
- Розуміє принципи роботи ствольної зброї, балістику.
- Він має уявлення про виробництво, випробування та зберігання боєприпасів.
- Розуміє зв’язки, механізми та принципи вирішення завдань у галузі процесів деградації та стану матеріалів.
- Він/вона може виявляти та формулювати проблеми в процесі проектування, звичайно-елементного моделювання, будівництва, CAD-CAM систем у галузі машинобудування.
- Розуміє принципи роботи електронних систем, що використовуються у спеціальній техніці, і може виявляти несправності систем з погляду їхньої електромагнітної сумісності.
- Вміє реалізовувати та оптимізувати базові алгоритми та процедури обробки аналогових та цифрових сигналів.
- Аналізує конструкторські, технологічні та виробничі процеси в машинобудуванні стосовно спеціальної техніки, оцінює технологічну сторону конструкторського проектування.
- Випускник має можливість моделювати та імітувати конструкції проектованої ним спеціальної мобільної техніки з точки зору експлуатаційних навантажень з використанням методу кінцевих елементів.
- Демонструє виробничі, технологічні та складальні процеси.
- Він прогнозує вибір матеріалу з погляду комплексних виробничих та експлуатаційних властивостей конструктивного елемента.
- Вирішує проблеми шляхом інтеграції складних знань та робить висновки та рекомендації.
- Випускник здатний донести свої методи, пропоновані раціональні рішення та результати до професійної аудиторії, приділяючи особливу увагу інноваційним та екологічним рішенням, навіть іноземною мовою.
- Випускник демонструє високий рівень самостійності, цілеспрямованості, уміння працювати в команді та адаптуватися у виробничій практиці.
Потенціал навчальної програми з точки зору працевлаштування випускників
Випускники спеціальності «Спеціальна інженерна техніка» можуть успішно реалізувати себе як фахівці в різних галузях: матеріалознавства та матеріалознавства машинобудування, логістики, технічного обслуговування та комплексного обслуговування, проектувальників спеціального обладнання.
Випускник магістратури знайде роботу в машинобудівній галузі, оборонній промисловості, державному та приватному секторах, де здійснюватимуться дослідження, розробки, проектування, виробництво, монтаж, використання та утилізація технологій, зокрема спеціальних технологій, для постачальників, замовників та користувачів технологій в армії, поліції, рятувальних службах, державних службах та інших.
- Рівень працевлаштування випускників навчальної програми за 2021 рік становив 100%
- Рівень працевлаштування випускників навчальної програми за 2022 рік становив 100%
Статистика випускника магістратури цього факультету
Інформація є актуальною на 2019 – 2020 р.
- Середня заробітна плата до вирахування податків: 1277 євро
- Необхідний час випускнику для пошуку постійної роботи: 15 днів