- Університет: Університет Костянтина Філософа в Нітра
- Факультет: Факультет природничих наук та інформатики
- Спеціальність: Географія у регіональному розвитку
Профіль випускника
Програми навчання «Географія в регіональному розвитку» готують висококваліфікованих фахівців для практики в галузі регіонального розвитку, ландшафтних досліджень, у державному управлінні чи приватних компаніях.
Випускник освітньої програми готовий використовувати отримані знання та навички на практиці, здатний проводити самостійні дослідницькі та польові роботи. Наш випускник здатний використовувати знання з картографії, фізичної географії, прикладної географії, а також геоінформатики та економіки для вивчення ландшафту та діяльності його мешканців, аналізу його проблем на різних ієрархічних рівнях, а також виявлення часткових проблем окремих людей.
Отримувати інформацію від мешканців та обробляти її для покращення якості їх життя та розвитку території, працювати з різними статистичними базами даних та оцінювати їх, створювати інформаційні системи для потреб регіонального розвитку та його просування.
Чому ми навчатимемо?
Освітня програма побудована таким чином, щоб студент набув базових та фундаментальних знань з ключових дисциплін географії:
- картографії,
- фізичної географії (літогеографії, морфогеографії, кліматеографії, гідрогеографії, педогеографії, біогеографії),
- географії людини (демогеографії, географії населених пунктів, промислова географія, агрогеографія, географія роздрібної торгівлі, географія туризму),
- екологічна географія,
- регіональний розвиток,
- геоінформатика
За змістом окремі наукові дисципліни слідують один за одним і створюють теоретичну основу не лише даної бакалаврської освітньої програми, а й є теоретичною основою подальшої магістратури.
Окрім лекцій, практичні навички, вміння та знання студент може придбати на основі польових занять (польові дослідження, картографічні курси, екскурсії).
Результатом поєднання теоретичної та практичної діяльності студента є створення підсумкової дипломної роботи професійної спрямованості (на власний вибір студента), що включає також виконання практичних польових досліджень та використання геоінформаційної системи (ГІС).
Основні предмети
- Географія населення
- Картографія
- Літогеографія та морфогеографія
- Мікрогеографія
- Територіальний маркетинг
- Географія державного управління
- Географічні інформаційні системи
- Географія сільського господарства
Практика під час навчання
Студенти можуть пройти декілька форм практики.
- У бакалавріаті польова практика з фізичної географії на 1 курсі та на 2-му курсі з географії людини (з упором на картографування місцевості, набуття навичок анкетування та його картографічної оцінки).
- У магістратурі професійна практика в обсязі 5 днів у різних установах, переважно за місцем проживання – у муніципальних та міських установах, у мікрорегіонах, в управліннях регіонального розвитку вищих територіальних одиниць, в агентствах регіонального розвитку, до єврорегіонів, у міністерствах.
Практика в основному орієнтована на польові дослідження, пов’язані зі збиранням та оновленням даних, обробкою інформації, допомогою у створенні аналізів територіального розвитку, створенні проектів тощо.
Екскурсія Словаччиною (5 днів) є практичною перевіркою знань, отриманих з окремих географічних дисциплін.
Працевлаштування випускників магістратури
Випускник є кваліфікованим експертом для роботи в органах державного управління та самоврядування, в агентствах регіонального розвитку, єврорегіонах, мікрорегіонах асоціацій муніципалітетів, МАС або в агентствах регіонального розвитку (менеджер проекту, керівник департаменту, мер), у департаментах Міністерства транспорту та будівництва Словац Республіки, Міністерства довкілля, Міністерства сільського господарства та розвитку сільських районів. Набутий досвід може бути використаний на кафедрах Словацької академії наук (Інститут географії Словацької Республіки, Інститут ландшафтної екології Словацької Республіки), в університетах, а також у приватній сфері з географічною спрямованістю, у сфері туризму.
Працевлаштування випускників бакалаврату
Випускники освітньої програми професійно підготовлені для того, щоб вони могли успішно продовжити навчання на другому ступені вищої освіти за освітньою програмою «Географія в регіональному розвитку».
Випускник бакалаврату, який вирішив не продовжувати навчання в магістратурі, може претендувати як кваліфікований експерт на роботу в органах державного управління та самоврядування, в агентствах регіонального розвитку, єврорегіонах або в приватній сфері в ГІС.
Статистика випускника магістратури цього факультету
Інформація є актуальною на 2021 – 2022 р.
- Середня заробітна плата до вирахування податків: 786 євро
- Відсоток безробітних: 17%
- Необхідний час для пошуку постійної роботи: 87 днів