ВІДКРИЛИ НАБІР НА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ 2024
Litera Logo
Навчання в Словаччині, працюємо з 2002 року
Навчання в Словаччині

Опис спеціальності “Спорт та рекреація”, УКФ, Нітра

Навчання в Словаччині / Блог о Словакии / Освіта у Словаччині / Опис спеціальності «Спорт та рекреація», УКФ, Нітра
Категорії блогу: Без рубрикиВідео та вебінариЖиття у СловаччиніОсвіта у СловаччиніУніверситети Словаччини
Опис спеціальності “Спорт та рекреація”, УКФ, Нітра

Профіль випускника

Випускник має практичні та методичні знання в галузі спорту, туризму та рекреації, що дає йому компетенцію для вирішення конкретних питань спорту, особливо спорту для всіх та спортивного туризму, а також питань повноцінного відпочинку людей у вільний час.

Профіль випускника надалі визначається вимогами до успішності спеціаліста з дозвільної діяльності, тобто. широким спектром знань і здобутих навичок. Має необхідні рухові навички з обраних видів спорту, знає фізіологічні, дидактичні та санітарні закони руху та спортивних результатів. Випускник контролює та знає біологічні, рухові, психологічні та соціальні закони розвитку людини (дітей, молоді, дорослих, людей похилого віку) з урахуванням віку, статі, стану здоров’я, спортивних здібностей.

На основі отриманих теоретичних знань про спортивну систему, про теоретичні та дидактичні засади спортивного тренування, про структуру спортивної діяльності, про придбання раціональних прийомів руху в окремих видах спорту він вміє організовувати, керувати та діагностувати спортивну діяльність диференційована за віком, статтю, станом здоров’я, виду та рівню спортивної діяльності відповідно до новітніх знань науки. Він має знання основ спортивної індустрії і може застосувати їх при створенні програм вправ для підтримки здоров’я та відновлення сил.

Навички випускника

Випускник творчо мислить, вміє подавати інформацію та вирішувати завдання у галузі педагогічних та психологічних основ виховання та тренування в процесі фізичного виховання та спортивного тренування. Вміє творчо використовувати сучасні методи діагностики спортивних результатів, виявлення та відбору спортивних талантів. Вміє адекватно застосовувати принципи навантаження та регенерації організму на практиці відповідно до цілей спортивного тренування. Може застосовувати відповідним чином структуровану програму вправ для оздоровчих та спортивних видів спорту, для спорту для всіх та шкільного спорту. Вміє адекватно застосовувати засоби руху для розвитку навичок координації та витривалості, має достатній рівень фізичної підготовленості та підготовленості, володіє основними руховими навичками в окремих видах спорту.

Оволодів навичками підготовки та організації соціальних, культурних, освітніх та розважальних розважальних заходів у зв’язку з діяльністю та організованими заходами у сільському та міському середовищі. На основі своїх знань та умінь він може самостійно або в групах створювати проекти розвитку спорту та відпочинку на рівні місцевого самоврядування та вищих рівнях управління. Він готовий керувати спортом, відпочинком та проведенням вільного часу у позакласних формах у школах, громадських об’єднаннях, церквах, приватних організаціях, профспілках, на підприємствах, у сім’ях. Має базові управлінські навички.

Випускник освітньої програми бакалаврату «Спорт та відпочинок» здатний:

 • створювати та реалізовувати програми тренувань для підтримки та розвитку фізичної підготовленості мешканців та оцінювати їх ефективність,
 • створити, впровадити, оцінити та організувати тренувальний процес у спорті для всіх, безпосередньо для різних груп населення (здорових, з ослабленим здоров’ям, від дитячого віку до людей похилого віку) у різних організаційних формах,
 • створювати, управляти, координувати рухову діяльність у рамках короткострокового та довгострокового відпочинку мешканців.

Працевлаштування випускників

Випускники працевлаштовані на державних, приватних, самоврядних та федеральних спортивних об’єктах, у сфері туризму, корпоративних, рекреаційних, оздоровчих та інших об’єктах. Він знайде застосування у сфері надання спортивно-оздоровчих, розважальних, соціальних, туристичних послуг у туристично-рекреаційних центрах, санаторіях, готелях, клубах та інших комерційних організаціях, що надають послуги з організації дозвілля на комерційній основі. Випускник не має кваліфікації для викладання фізичного та спортивного виховання у школах.

Має професійну кваліфікацію тренера IV. рівень кваліфікації у спорті. Отримана кваліфікація порівнянна із системою підготовки фахівців у галузі спорту та фітнесу в країнах ЄС, відповідає 6 рівню європейської кваліфікаційної рамки та дає можливість випускнику застосувати себе в організації та управлінні оздоровчо-спортивним процесом.

Спортивний інструктор – це спортивний спеціаліст, під керівництвом якого спортсмен займається спортом для всіх бажаючих. Він планує, організовує та веде спортивні заняття таким чином, щоб клієнти ефективно набували нової навички руху, спрямованої на зміцнення здоров’я. Спортивний інструктор може практично продемонструвати, кваліфіковано пояснити та навчити базовим навичкам конкретних видів спорту чи фізичних навантажень. Він вміє мотивувати клієнтів, надавати першу допомогу, розрізняти рівень ризику спортивної діяльності і знає принципи безпеки при заняттях спортом і заняттями спортом.

Специфікація іншого можливого застосування:

 • Професійний працівник у сфері спорту та фітнесу
 • Інструктор та тренер зі спортивно-оздоровчих заходів
 • Лижний інструктор
 • Інструктор з плавання
 • Фітнес-інструктор
 • Інструктор, тренер зі спортивно-оздоровчої діяльності, не вказаний в іншому місці
 • Аніматор у вільний час

Статистика випускника магістратури цієї спеціальності

Інформація є актуальною на 2020 – 2021 р.

 • Середня заробітна плата до вирахування податків: 988 євро
 • Відсоток безробітних: 11%
 • Необхідний час для пошуку постійної роботи: 27 днів