- Університет: Університет Коменського в Братиславі
- Факультет: математики, фізики та інформатики
- Спеціальність: Біоінформатика
ЧОМУ БІОІНФОРМАТИКА?
Біоінформатика – це наукова галузь на стику інформатики та біології, в якій кафедра намагається вирішувати проблеми у галузі біології, використовуючи обчислювальний аналіз, математичні та статистичні методи.
Біоінформатика переживає бум, зокрема, завдяки новим технологіям, які дозволяють отримувати великі обсяги даних про генетичну інформацію, що зберігається в ДНК окремих організмів, а також про те, як ця інформація впливає на функціонування клітин живих організмів. Інструменти біоінформатики необхідні обробки цих даних і становлять невід’ємну частину досліджень у сучасних біологічних і медичних науках.
Навчальна програма з біоінформатики особливо підходить для студентів, які цікавляться математикою чи інформатикою та водночас біологією чи медициною. Програма дозволить вам розвинути обидві ці галузі інтересів і в той же час знайти значний зв’язок між ними.
ЩО ВАС ЧЕКАЄ В НАВЧАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ?
Програма включає предмети з навчальних програм з інформатики, біології та біохімії, а також спеціалізовані предмети, які пов’язують ці галузі.
Основні напрямки обов’язкових предметів:
- Інформатика: програмування, ефективні алгоритми, комп’ютерні мережі, бази даних.
- Математика: математичний аналіз, дискретна математика, ймовірність
- Біологія: генетика, еволюційна та клітинна біологія
- Хімія: основи загальної та органічної хімії, біохімія
- Біоінформатика: методи біоінформатики, аналіз великих даних, бакалаврська робота
Крім того, студенти вивчатимуть предмети на факультативних курсах залежно від того, чи планують вони у майбутньому приділяти більше уваги біології чи інформатиці.
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Випускники навчальної програми з біоінформатики необхідні для роботи дослідницьких лабораторій в університетах, дослідницьких інститутах та приватних компаніях, які займаються молекулярною біологією, генетикою, біохімією та суміжними областями. Сучасні методи молекулярної біології дозволяють отримувати величезну кількість даних, тому для заповнення цих позицій необхідні фахівці з певним поєднанням знань на стику комп’ютерних наук, математики та біології. Випускники також можуть подавати заявки в компанії, що працюють в галузі інформаційних технологій, при цьому вони мають конкурентну перевагу, особливо в компаніях, які потребують міждисциплінарного підходу до вирішення проблем.
Ключові навички, які випускники набудуть під час вивчення програми бакалаврату в галузі біоінформатики, включають: управління апаратним та програмним забезпеченням, впровадження малих та середніх програмних програм, робота в команді впровадження великих систем, ефективне спілкування з науковими експертами, аналіз біологічних даних за допомогою існуючих інструментів біоінформатики. Крім того, випускники розумітимуть теоретичні засади інформатики та основні факти та принципи генетики та біохімії, що дозволить їм продовжити навчання у магістратурі в галузі комп’ютерних наук, прикладної інформатики та генетики відповідно до обраної спеціалізації.
Статистика випускника цього факультету
Інформація є актуальною на 2021 – 2022 р.
- Середня заробітна плата до вирахування податків: 1640 євро
- Відсоток безробітних: 3%
- Необхідний час для пошуку постійної роботи: 11 днів