ВІДКРИЛИ НАБІР НА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ 2024
Litera Logo
Навчання в Словаччині, працюємо з 2002 року
Навчання в Словаччині

Опис спеціальності “Географія, геоінформатика та картографія”, УК, Братислава

Навчання в Словаччині / Блог о Словакии / Освіта у Словаччині / Опис спеціальності «Географія, геоінформатика та картографія», УК, Братислава
Категорії блогу: Без рубрикиВідео та вебінариЖиття у СловаччиніОсвіта у СловаччиніУніверситети Словаччини
Опис спеціальності “Географія, геоінформатика та картографія”, УК, Братислава

Університет: Університет Коменського у Братиславі
Факультет: природничі науки
Спеціальність: Географія, геоінформатика та картографія

Опис програми

Профіль випускника поєднує загальну географічну освіту зі складними картографо-геоінформатичними компетенціями. З погляду географічної спрямованості випускник програми отримує базове уявлення про загальну географію та її методи. Більш детально він здатний виявляти явища в окремих природних геосферах (геологічних надрах, георельєфі, воді, атмосфері, грунті, біоті) та явищах, що поширюються по геосистемі в тематичному, хорічному та регіональному вимірах, і одночасно виявляти їх трансформації, зумовлені впливом діяльності людського суспільства з плином часу. Він також набуває здатності аналізувати пов’язані з ними проблеми та враховувати їх при вирішенні конкретних завдань у взаємодії із фахівцями. Знання словацьких реалій, а також практичний досвід використання основних методів польових, лабораторних та офісних географічних досліджень також мають важливе значення.

У галузі картографії та геоінформатики випускники набувають широкого спектру навичок:

 • знання принципів картографічного моделювання географічної інформації дозволяє створювати правильні та ефективні картографічні матеріали, що також підтверджується великою практикою цифрового створення тематичних карток.
 • мають знання та практичні навички використання географічних інформаційних систем (ГІС);
 • володіють методами збирання інформації та її інтеграції до баз геоданних, а також методами моделювання просторових відносин та інших геоінформатичних аналізів, що дозволяють створювати знання для прийняття рішень
 • знають середовище просторових інформаційних інфраструктур і мають практичні навички не тільки використання веб-картографічних сервісів, а й їх створення та управління.
 • знають природу даних дистанційного зондування та мають досвід їх інтерпретації.

Основними перевагами випускника програми є

 1. Здатність комплексно вирішувати проблеми у сфері взаємодії людини з природним ландшафтом (наприклад, управління ландшафтом чи заходи щодо пом’якшення наслідків зміни клімату та інших природних загроз), тобто. враховувати аспекти різних дисциплін та співпрацювати зі спеціалістами різного профілю;
 2. можливість урахування просторових аспектів розв’язуваних завдань з високою точністю позиціонування як у формі польового збору власних даних, так і їхньої ГІС-обробки;
 3. здатність самостійно вирішувати широке коло картографо-геоінформатичних завдань, від ГІС-аналізу до створення карт та їх стандартного або веб-розповсюдження, до створення та управління базами геоданих.

Працевлаштування випускників

Посади, які потребують роботи з ГІС та базами геоданих, тобто. фахівці з геоінформаційних систем (від завдань редагування та візуалізації до ГІС-аналітиків та адміністраторів баз даних та картографічних сервісів); завдання зі збирання та картографування польових даних; більш простий аналіз даних із супутників, дронів або аерофотозйомки; але й професійні географічні посади, насамперед у галузі сільського господарства, водного господарства, охорони природи або ландшафтного планування, що вимагають профільної природничо освіти.

Роботодавцями є, з одного боку, експертні компанії, що ведуть бізнес у цих галузях, з іншого боку, науково-дослідні інститути (наприклад, SHMÚ, VÚVH, VÚPOP) або організації (наприклад, SVP, NLC, SAŽP, ŠOP, PPA , SPF), але також відділи та команди у державному управлінні, а все частіше й у самоврядуванні.

Статистика випускника магістратури

Інформація є актуальною на 2018 – 2019 р.

 • Середня заробітна плата до вирахування податків: 1157 євро
 • Відсоток безробітних: 0%
 • Необхідний час випускнику для пошуку постійної роботи: 18 днів