Університет: Університет Коменського в Братиславі
Факультет: соціальних та економічних наук
Спеціальність: Соціальна антропологія
ПРОФІЛЬ ВИПУСКНИКА бакалаврату
Соціальна антропологія охоплює знання про людське суспільство, спільноти та культуру в їх різних проявах, їх функціонуванні, еволюції та взаємодії, отримані в ході тривалих етнографічних польових досліджень.
Соціальна антропологія — це наука, яка вивчає, як люди живуть у суспільстві, які у них традиції, звичаї, правила спілкування та як вони взаємодіють один з одним.
З точки зору знань, мета освіти полягає в тому, щоб дати студентам можливість придбати міжсекторальні знання з соціальної антропології, особливо з упором на прикладне використання на рівні відповідні сучасному рівню знань, і в той же час вони набули великі знання і розуміння спеціалізованої галузі міжнародними дисциплінами, такими як етнологія, соціологія та історія.
У випадку з вміннями та навичками мета навчання полягає в тому, щоб студент міг активно засвоювати нову інформацію в галузі соціальної антропології, вміти її використовувати, особливо в прикладній практиці, а також вміти творчо вирішувати практичні завдання в дослідницькій та прикладній практиці, використовуючи найсучасніші процедури та методи, придатність та адекватність.
З точки зору змісту знань, метою освіти є набуття знань про соціальні мікроструктури та макроструктури, соціальні процеси та історію антропологічної думки, тобто про класичні та сучасні антропологічні теорії. З точки зору змісту навичок, метою є оволодіння методами та прийомами антропологічних польових досліджень, а також уміння готувати та проводити довгострокові польові дослідження у певній соціальній локації.
Метою навчання також є те, щоб випускник соціальної антропології володів спеціальними професійними знаннями по одному з актуальних наукових напрямів соціальної антропології (політико-економічної антропології або когнітивно-еволюційної антропології), міг застосовувати їх при аналізі і поясненні конкретних соціальних і культурних явищ, а також про або в команді, забезпечити ресурси та конкретні соціальні, наукові чи практичні результати.
Метою навчання є підготовка випускника до роботи у сфері науки та фундаментальних досліджень у галузі соціології та соціальної антропології, або в галузях прикладних та відомчих досліджень (соціальна політика, розвиток людських ресурсів тощо), в органах державного та громадського управління, у бізнес-секторі, у некомерційному секторі, у маркетингу.
Працевлаштування випускників бакалаврату:
- Фахівці в галузі соціальних наук та релігієзнавства
- Соціологи, антропологи, географи та подібні фахівці
- Антрополог
- Фахівці з управління та адміністрування
- Аналітики з управління та організації праці
- Фахівець з оптимізації процесів
- Фахівець з управління системою якості
- Спеціаліст проекту (менеджер проекту)
- Фахівці зі стратегії та розвитку
- Спеціаліст з регіонального та сільського розвитку
- Спеціаліст у галузі соціально-економічного розвитку
- Фахівці в галузі освіти та розвитку людських ресурсів
- Соціальні та медичні працівники на місцях
- Громадський працівник
ПРОФІЛЬ ВИПУСКНИКА магістратури
Метою навчання є придбання студентами глибоких і міжсекторальних знань у галузі соціальної антропології, включаючи знання зв’язків і відносин, особливо з суміжними областями соціології та етнології, отримання ґрунтовної підготовки в одній зі спеціалізацій у рамках соціальної антропології (політична/економічна антропологія нографічних польових методів та процедур якісного та кількісного аналізу даних з можливим застосуванням як на практиці, так і в науці та дослідженнях. У разі навичок метою навчання є вміння студента активно набувати нових знань та інформації в галузі соціальної антропології, вміти інтегрувати та використовувати їх у прикладній практиці та для творчого розвитку області, вміти творчо вирішувати теоретичні та практичні завдання дослідження та практики, використовуючи найсучасніші процедури та методи.
Випускник повинен вміти не тільки самостійно планувати та проводити довгострокові польові дослідження, але й формувати та очолювати дослідницьку групу для довгострокових польових досліджень у конкретному середовищі, визначати та методично проводити якісний та кількісний аналіз отриманих даних, а також готувати та координувати або підсумковий звіт з дослідження, або наукове чи професійне дослідження. В галузі компетенцій мета освіти — забезпечити студентам здатність самостійно вирішувати дослідницькі та практичні завдання, координувати дії в командах, приймати самостійні та відповідальні рішення у середовищі суспільних відносин, що змінюється. Компетенції студента, які набувають у процесі навчання, включають також готовність нести відповідальність за свою діяльність та рішення з урахуванням етичних та інших ширших соціальних наслідків, а також формулювати висновки про процес та результати вирішення дослідницьких та практичних завдань. Метою навчання є здатність випускника працювати у сфері науки та фундаментальних досліджень у галузі соціології та соціальної антропології, або в галузях прикладних та відомчих досліджень (соціальна політика, розвиток людських ресурсів тощо), в органах державного та громадського управління, у сфері бізнесу, у некомерційному секторі, у маркетингу, у засобах масової інформації.
Працевлаштування випускників магістратури:
- Фахівці в галузі соціальних наук та релігієзнавства
- Соціологи, антропологи, географи та подібні фахівці
- Антрополог
- Фахівці з управління та адміністрування
- Аналітики з управління та організації праці
- Фахівець з оптимізації процесів
- Фахівець з управління системою якості
- Спеціаліст проекту (менеджер проекту)
- Фахівці зі стратегії та розвитку
- Спеціаліст з регіонального та сільського розвитку
- Спеціаліст у галузі соціально-економічного розвитку
- Фахівці в галузі освіти та розвитку людських ресурсів
- Соціальні та медичні працівники на місцях
- Громадський працівник
Статистика випускника магістратури цього факультету
Інформація є актуальною на 2020 – 2021 р.
- Середня заробітна плата до вирахування податків: 1283 євро
- Відсоток безробітних: 8%
- Необхідний час випускнику для пошуку постійної роботи: 36 днів