ВІДКРИЛИ НАБІР НА ВСТУПНУ КАМПАНІЮ 2024
Litera Logo
Навчання в Словаччині, працюємо з 2002 року
Навчання в Словаччині

Опис спеціальності “Водний транспорт”, Жилинський університет, Жиліна

Навчання в Словаччині / Блог о Словакии / Освіта у Словаччині / Опис спеціальності «Водний транспорт», Жилинський університет, Жиліна
Категорії блогу: Без рубрикиВідео та вебінариЖиття у СловаччиніОсвіта у СловаччиніУніверситети Словаччини
Опис спеціальності “Водний транспорт”, Жилинський університет, Жиліна

ПРОФІЛЬ ВИПУСКНИКА

Всі ще не визначилися, куди вступити після закінчення навчання? У нас є пропозиція для вас вивчати водний транспорт у Жилінському університеті.

Навіщо вивчати водний транспорт?

Вивчення водного транспорту в Жилінському університеті в Жиліні – це передусім сучасне, інноваційне та цікаве. Ми наголошуємо на якісну теоретичну підготовку, що включає предмети, рекомендовані практикою. Під час навчання ми використовуємо інноваційні методи викладання та навчання, що базуються переважно на візуальній стороні. Серед улюблених предметів наших студентів — «Діагностика та ремонт суден», де студенти дізнаються все про судноремонт, техніку та технології обслуговування. На предмет «Метеорологія» учні навчаться розпізнавати типи хмар, чому виникають цунамі, а також отримають цікаві знання про морські течії. Тема «Водні шляхи» присвячена питанню про найважливіші річки та порти, розташовані на них, а також «річкову» географію. У рамках курсу «Безпека мореплавання» студенти дізнаються про рятувальні засоби на борту суден, про те, як правильно одягати рятувальний жилет, про те, як працює персональний радіобуй-локатор, про методи та процедури евакуації при екологічних аваріях. У Плавебній науці студенти навчаються плавати під дією вітру та течії, дізнаються все про навігаційні прилади на борту.

Студенти підкріплять свої теоретичні знання на практиці за допомогою екскурсії портами, перевалочними пунктами, гідротехнічними спорудами та установами, що займаються водним транспортом.

Окрім цікавого викладання, вивчення водного транспорту приносить набагато більше. Студенти та викладачі дуже добре знають один одного, ми як одна велика родина. Навчання у невеликих навчальних групах надає більше можливостей для безпосередньої взаємодії та добрих відносин. Замість того, щоб зливатися з натовпом у великих аудиторіях, ви матимете особистий контакт із викладачем і ваша думка точно не зникне у дискусії.

Ліцензію капітана морського прогулянкового судна можна отримати, пройшовши навчання та склавши іспити у Словаччині. Практичне навчання можна пройти як у Словаччині, так і у Хорватії.

Департамент водного транспорту тісно співпрацює з практиками та компаніями, що входять до числа найбільших та найкращих у сфері водного транспорту:

  • Міністерство транспорту СП,
  • Dopravný úrad, Divizia vnitrozemskej plavby,
  • Slovenská plavba a prístavy, a.s.,
  • Lodná osobná doprava,
  • Verejné prístavy, a.s.,
  • Slovenský vodohospodársky podnika його odštepné závodи,
  • DHL International Slovakia, s.r.o.,
  • Kuehne+Nagel.

Будучи студентом кафедри водного транспорту, ви маєте можливість проходити стажування або практику у вказаних компаніях та організаціях під час навчання. Ви виконуватимете фінальну роботу за реальним проектом, вашим консультантом також буде спеціаліст конкретної транспортної компанії. Під час навчання на вас чекають екскурсії, на яких ви зможете побачити «теорію на практиці».

Окрім теоретичної підготовки студенти мають можливість проходити практичні заняття на корабельному тренажері кафедри. Тренажер для тренувань річкових суден Shipmaster P60 побудований на основі віртуальної реальності. При його створенні були використані сучасні інформаційні технології в галузі підготовки кадрів, в галузі 3D-графіки та віртуальної реальності, в галузі моделювання фізичних процесів та в галузі управління технологічними процесами в реальному часі. Тренажер дозволяє відпрацьовувати плавання на Дунаї, у гавані та шлюзах В.Д. Габчикове за різних ходових та метеорологічних умов (дощ, туман, вітер тощо).

Практика

Під час навчання наші студенти проходять професійну практику на свій вибір. Стажування вони можуть пройти в організаціях водного транспорту (Slovenská plavba a pravnaty, as, Verejné pravnaty, as, Транспортне управління – Відділ внутрішнього судноплавства та ін.).

Студенти також можуть вибрати проходження професійної практики на вантажному судні, на якому вони здійснюють одне плавання Дунаєм (наприклад, Братислава – Лінц і назад).

Можливості працевлаштування випускників

Можливості працевлаштування після закінчення навчання широкі. Випускники можуть працевлаштуватися на всіх рівнях національних та міжнародних організацій, що працюють у сфері водного транспорту, судноплавства та логістики, в органах державної влади та місцевого самоврядування, в організаціях державного професійного нагляду, у сфері адміністрування та управління змістом водних шляхів, у сфері туризму, галузі управління роботою мультимодальних логістичних центрів, а також у транспортних дослідженнях. Випускники інженерної освіти відповідають професійним кваліфікаційним вимогам для роботи на водному транспорті відповідно до Закону про внутрішнє судноплавство.

Наші випускники також працюють у експедиторських компаніях Словацької Республіки – інж. Марек Руснак в даний час працює в Cargomind (Словаччина) з нар. о. Раніше він працював у Kuehne & Nagel.

Серед успішних випускників, які працюють у закордонних експедиторських та логістичних компаніях, слід зазначити Ing. Моніка Гарайова, яка зараз працює в ABinBEv (раніше обіймала посаду «координатора з логістики» у BDP International). Крім того, до н. Ленка Шкутова, яка зараз займає посаду агента з обслуговування LCL у Maurice Ward Logistics.

Статистика випускника магістратури цієї спеціальності

Інформація є актуальною на 2019 – 2020 р.

  • Середня заробітна плата до вирахування податків: 1179 євро
  • Відсоток безробітних: 0%
  • Необхідний час для пошуку постійної роботи: 10 днів