- Університет: Університет Кирила та Мефодія у Трнаві
- Факультет: філософський
- Спеціальність: Німецька мова та культура у професійному спілкуванні
Профіль випускника
Випускник освітньої програми здатний вирішувати основні теоретичні та прикладні завдання, здійснювати консультативно-консультаційну діяльність у сфері нижнього рівня організації державного управління та самоврядування (при контакті з іноземними клієнтами у рамках розвитку культурних та економічних зв’язків із зарубіжними країнами), у міжнародних компаніях, у сфері туризму, державних установах, закладах культури, друкованих ЗМІ, радіо та телебаченні та інших мистецьких та творчих галузях, можуть застосовувати як професійний працівник середньої ланки управління.
Знання
Випускник освітньої програми «Німецька мова та культура у професійному спілкуванні» має загальні знання на рівні синтезу. Він реляційно-аргументарно набув знання про німецьку мову та її закони, про способи та умови її функціонування на всіх мовних рівнях та стосунках з іншими мовами, особливо зі словацькою мовою. Володіє всіма лінгвістичними рівнями мовної системи німецької мови, опорними даними, поняттями, принципами та теоретико-методичними положеннями лінгвістичних та культурно-наукових дисциплін. Він оснащений базовими знаннями теорії письмового та усного перекладу у контексті професійної мови.
Набуті навички
Випускник володіє німецькою мовою на найвищому практичному рівні. Він уточнює та вміє співвідносити знання з історії літератури з німецькомовними країнами. Він знає основні процедури, аналіз та інтерпретацію творів мистецтва. Вміє застосовувати мовні та літературно-наукові знання у прагматично-комунікативній діяльності та у викладанні. Вміє критично аналізувати письмову та усну мову, формулювати власні думки та погляди, критично переглядати їх та конструктивно захищати.
Професійні компетенції
Випускник має навички письмового та усного перекладу, що застосовуються в різних професійних контекстах та галузях економіки. Він також відрізняється творчим та гнучким мисленням та здатний займатися роботою у художніх та творчих галузях. Він може професійно викласти свою думку та інший загальний та професійний контент німецькою мовою.
Випускник зможе розвивати свою мовну культуру німецькою мовою, а також удосконалювати її та організовувати своє навчання. Вміє працювати з інформацією та знаходити історико-культурний, професійний, ціннісно-моральний, соціальний, правовий та економічний контексти німецькомовного простору. Він може виявляти та вирішувати проблеми, бути в курсі поточних подій у дисципліні, що вивчається, та ефективно продовжувати свій професійний розвиток.
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
випускник бакалаврату
- службовець організації державного управління та самоврядування (в контакті з іноземною клієнтурою в рамках розвитку культурних та економічних зв’язків із зарубіжними країнами),
- адміністративний працівник у міжнародних компаніях, у сфері туризму, державних установах, працівник у сфері закладу культури, друковані ЗМІ, радіо та телебачення та інші художньо-творчі галузі.
випускник магістратури
- як діяча культури у вищих територіальних одиницях та працівника організації державного управління та самоврядування (координатора контактів з іноземними клієнтами в рамках розвитку культурно-економічних зв’язків із зарубіжними країнами, консультативно-консультаційної діяльності для державних, самоврядні та неурядові організації),
- під час підготовки експертизи та аналізу в національних, європейських та регіональних установах,
- при підготовці проектів міжнародного співробітництва в рамках малого та середнього бізнесу,
- в якості адміністративного працівника в міжнародних компаніях, у сфері туризму, державних установ, працівника установ культури, друкованих ЗМІ, радіо та телебачення та інших художніх і творчих галузях.
Опитування випускників факультету
Випускники бакалаврату «Німецька мова та культура у професійному спілкуванні» зазвичай продовжують навчання за однойменною освітньою програмою в магістратурі. Частина випускників також працює під час навчання, але здебільшого це короткострокове підробіток різнопланової спрямованості. З цієї причини зазначено застосування випускників 2 рівня освітньої програми «Німецька мова та культура» у професійному спілкуванні і вона полягає в наступному:
88,9% випускників буде працевлаштовано за спеціальністю чи суміжною сферою, 11,1% випускників буде працевлаштовано в іншій сфері. 88,9% студентів заявляють, що навчання достатньо підготувало їх до роботи в даній або суміжній галузі і вони застосовують отримані професійні навички, а 11,1%, працевлаштованих в іншій галузі, використовують набуті трансферабельні компетенції.